slajd_mini

Uwaga sympatycy marszu, wolności i życia na Zatoce Puckiej, poniżej treść zaproszenia na ostatnie warsztaty/konsultacje społeczne dot. restrykcji związanych z Planem...

Uwaga sympatycy marszu, wolności i życia na Zatoce Puckiej, poniżej treść zaproszenia na ostatnie warsztaty/konsultacje społeczne dot. restrykcji związanych z Planem Ochrony Obszaru Natura 2000 na Zatoce Puckiej, w podanym linku są materiały źródłowe proponowanych zapisów które eliminują człowieka i rekreację na akwenie albo pod pozorem „linienia fok” albo w związku z migracją ptaków przypadkowo od lipca do września – to oznacza że czeka nas „szlaban” na Zatokę o ile efekt cieplarniany nie przesunie sezonu na grudzień-luty. Proszę o zapoznanie się i składanie wniosków na piśmie oraz udział w spotkaniu! W sile normalności, razem mamy szansę!

dr R.T. – Pierwszy Śledź RP

Szanowni Państwo,

informujemy, że warsztat końcowy w ramach konsultacji społecznych dotyczących „Opracowania projektów planów ochrony dla obszarów Natura 2000” w rejonie Zatoki Puckiej odbędzie się 9 stycznia 2014 r. o godzinie 9:00 w Hotelu Orbis Gdynia, ul. Armii Krajowej 22, 81-372 Gdynia.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 5 stycznia 2014 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., celem przygotowania odpowiedniej ilości materiałów.

Uczestnikom zapewniamy posiłek (prosimy o zgłoszenie posiłku wegetariańskiego).

Wszystkie materiały z poprzednich spotkań i warsztatów, aktualne wersje sprawozdań zbiorczych, opracowania dotyczące ssaków morskich przygotowane przez Stację Morską oraz Wstępna wersja programów zarządzania dla rejonu Zatoki Puckiej, jak również projekty rozporządzeń w sprawie ustanowienia planu ochrony dla obszaru Natura 2000 (PLH Zatoka Pucka i Półwysep Helski i PLB Zatoka Pucka)znajdują się na stronie Instytutu Morskiego w Gdańsku / Zakład Ekologii Wód / Projekty / Projekt Natura 2000 / Materiały:

http://www.im.gda.pl/zaklad-ekologii-wod/projekty/446-opracowanie-projektow-planow-ochrony-obszarow-natura-2000-w-rejonie-zatoki-gdaskiej-i-zalewu-wilanego/materialy

Prosimy Państwa o zapoznanie się w szczególności z treścią rozporządzeń, które będą przedmiotem dyskusji na spotkaniu 9.01.2014. Zostały one przygotowane w oparciu o materiały sukcesywnie dyskutowane z Państwem na poprzednich spotkaniach (patrz w szczególności analiza zagrożeń i zadania ochronne).

Analiza uwag wnoszonych do zapisów pod kątem ich zasadności zostanie zamieszczona na stronach internetowych do 28.02.2014 r.”